Košík je prázdný

Váháte? Inspirujte se příběhy zákazníků Vše co tu vidíte, vyrábíme i ze zlata. Cena u šperku či na dotaz.

Zlaté a stříbrné prsteny

Ceny pro Stříbro Zlato

Zlaté a stříbrné prsteny - novinky ze subkategorií

Zlaté a stříbrné prsteny

Zlaté a stříbrné prsteny jsou naší výrobní specialitou. Z našeho sortimentu stříbrných prstenů přímo vyrábíme veškeré dámské stříbrné prsteny s kameny, dámské stříbrné prsteny bez kamenů, dětské stříbrné prsteny, pánské stříbrné prsteny s kameny a pánské stříbrné prsteny bez kamenů. Všechny prstýnky vyrábíme nejenom jako celostříbrné prsteny, ale rovněž i jako zlaté prsteny.

V našem sortimentu naleznete jak prsteny se zirkony, tak s jinými kameny. Do stříbrných i zlatých prstenů také můžete vsazovat kameny na přání. Můžete tak mít jakýkoliv prsten se zirkonem, rubínem, růžovým zirkonem, safírem, spinelem, černým zirkonem, ametystem, swarogreenem, padparačem. Za příplatek poté také s brliantem, opálem, australským opálem, thajským opálem či s korálem. Briliantový (diamantový) prsten dodáváme s certifikátem pravosti.

Stříbrné prsteny, které vyrábíme v nejhojnější míře, jsou z nejkvalitnější slitiny stříbra – tzv. Saginu (Ag 925/000). Jedná se o stříbro, které má podstatně sníženou náchylnost k povrchové oxidaci.

Zlaté prsteny na zakázku vyrábíme ze 14karátového zlata či z bílého zlata (Au 585/000). Cenu zlatých prstýnků zjistíte změnou materiálu napravo od fotografie prstenu v detailu šperku, či na dotaz. Výpočetní cena zlatých prstenů se řídí vývojem ceny zlata na světových trzích. Oblíbené bílé zlato nabízíme za stejnou cenu jako žluté. Stříbrné prsteny lze také za příplatek pozlatit.

Prstýnek jako šperk a jeho původ

Prstýnek jako šperk vychází z řecké mytologie. Prsteny jsou připomínkou hrdinského činu Titána Prométhea, jež pro lid ukradl božský oheň a vysloužil si za to trest přikování ke skále. Po osvobození Héraklesem pak musel Prométheus při nést s sebou kus skály, ke které byl přikován, a to ve formě prstenu s kamínkem.